07 kwietnia, 2013

Kwietniowa akcja motywacja!

Na zmianę czegokolwiek w swoim życiu  NIGDY nie jest za późno! :)
Ale uważaj, motywować też się trzeba "dobrze" ;). Oto kilka rad moich jak to robić, aby nie skończyło się na "słomianym zapale":

1. Realne cele
Łatwo jest się zniechęcić do ćwiczeń stawiając sobie wygórowane cele, wymagając od swojego organizmu za dużo. Zacznij od małych ilości wysiłku fizycznego, ale regularnie – np. kilka razy w tygodniu po 20 - 30 minut. Po dwóch tygodniach możesz zacząć zwiększać czas i częstotliwość ćwiczeń.

2.  Śledź postępy
Nic nie zwiększa motywacji jak samozadowolenie. Do tego trzeba widzieć swoje postępy. Najlepiej notować wszystko, co robimy w kalendarzu albo dzienniczku.Widząc wyraźnie jak systematycznie zwiększamy intensywność, długość i częstotliwość treningów, łatwiej jest utrzymać ich regularność oraz wypracować sobie trwały grafik ćwiczeń.

3.  Nie oczekuj perfekcji
Myślenie w kategoriach „wszystko albo nic” skazuje początkujących na porażkę. Choroba, kontuzja, – to może spowodować, że raz na jakiś czas opuścimy zaplanowany trening, ale nie może być wymówką do całkowitej rezygnacji z dalszych ćwiczeń. Trzeba być przygotowanym na to, że bez względu na powód zawsze zdarzy się, że opuścimy jakiś trening. Tylko umów się z samym sobą, że lenistwo lub brak czasu się nie liczy, bo30 min. dziennie KAŻDY potrafi  sobie zagospodarować (zauważ, że na odwiedzenie FB zawsze masz czas :P).

4. Zapomnij o przeszłości
Nie zadręczaj się wypominaniem sobie dawnych niepowodzeń. Nawet, jeśli poprzednim razem nie udało ci się na trwałe zmienić trybu życia i regularnie ćwiczyć, nie pozwól, żeby te negatywne doświadczenia z przeszłości, zniechęcały cię do tego, co robisz tu i teraz.

I do dzieła! :)

 Ja również zaczynam od małych kroczków, pierwszy z nich od teraz wziąć się za swój brzuch i "tyły" ;) Nie zależy mi na tym, żeby schudnąć, ale wzmocnić brzuch i podnieść pośladki.Aby samej się zmotywować rozpoczęłam cykl na blogu: pozytywny poniedziałek. Jeżeli jesteś zainteresowany/na jak wyglądają moje treningi to zachęcam Cię do zajrzenia na blog w każdy poniedziałek. Zdaję relację z you tubowych filmików i pokazuję kilka swoich przykładów ćwiczeń na różne partie ciała np. ćwiczenia z piłką.


A oto kilka motywujących fotek


 Źródło zdjęć http://zszywka.pl/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz